Anhydrit a jeho využití

Anhydrit a jeho využití pro podlahy

Anhydrit (síran vápenatý CaSO4) je kosočtverečný minerál, který se běžně vyskytuje v přírodě, avšak pro své časté využití ve stavebnictví se získává především pálením z přírodního sádrovce nebo ho lze vyrábět i synteticky.

Ve stavebnictví se používá směs anhydritu s dalšími aditivy, plniva ve formě písku a vody. V současnosti je anhydrit nejpoužívanějším materiálem pro konstrukci podlah v bytové a občanské výstavbě. Anhydritové podlahy mají ve srovnání s klasickými betonovými podlahami mnoho významných výhod, díky kterým jsou podlahy z anhydritu ideálním řešením téměř pro každou budovu.

Výhody anhydritové podlahy:

Při porovnávání ceníku anhydritu s cenou klasického cementového potěru se může zdát, že cena anhydritové podlahy je vyšší. Je však nutné brát v potaz také fakt, že se anhydritové podlahy pokládají v menší vrstvě než betonové, není zapotřebí armovacích sítí a pokládka anhydritu je mnohem rychlejší (několik hodin) a vyžaduje méně pracovníků. Dále se cena anhydritové podlahy nenavyšuje o použití samonivelační stěrky pro vyrovnání před pokládkou povrchových krytin. Nespornou výhodou podlahy z anhydritu je také to, že se na rozdíl od betonové podlahy nedotvaruje ve formě nežádoucích zvednutých pružících rohů.

Přírodní krystal anhydritu
Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Anhydrit

Poptávkový formulář

Osobní údaje

Skladba podlahy


Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů