Výhody lité podlahy

Lité podlahy se vyznačují mnoha výhodami, díky kterým jejich oblíbenost i využit v moderním stavebnictví stále stoupá. Mezi hlavní výhody lité podlahy patří rychlost pokládky, výborná rovinatost a vysoká pevnost, to vše za cenu mnohdy nižší než při realizaci klasického potěru.

Realizace

Při porovnávání klasického cementového potěru s výhodami lité podlahy, je třeba vyzdvihnout především velmi rychlou a jednoduchou pokládku litých podlah bez fyzicky velmi namáhavé práce. Například pokládka lité podlahy do rodinného domu o ploše kolem 180 m2 je otázka jen zhruba 3 hodin.

Použití lité podlahy s podlahovým topením

Díky svým výhodám jsou lité podlahy velmi vhodným řešením i pro systémy podlahového topení. Samonivelační schopnost tekutých směsí zajistí dokonalé zatečení litého potěru okolo trubek. Při použití klasického cementového potěru vzniká v celé vrstvě topné desky množství pórů a vzhledem k nedokonalému obalení trubek podlahového topení nedochází k požadovanému přenosu tepelné energie. Proto je klasický potěr s plastifikátorem dnes již minulostí a nahradily ho díky svým vlastnostem a výhodám lité potěry. Všichni renomovaní výrobci systémů podlahového topení doporučují použít především anhydritový litý potěr z důvodu možnosti provedení podlah bez dilatací, ale použít lze samozřejmě velice efektivně i cementový litý potěr. U těch je nevýhodou jen omezená plocha, kterou lze provést bez dilatací.

Litá podlaha bez podlahového topení

Výhody lité podlahy jsou patrné i bez podlahového topení. Díky velké pevnosti v tahu a ohybu a objemové stálosti s minimálním smrštěním litých potěrů je možná pokládka ve vrstvách již od 35 mm bez jakéhokoliv vyztužení. Ušetřený prostor pak lze využít k silnější tepelné či akustické izolaci, aniž by bylo nutné navyšovat konstrukční skladbu podlahy.

Při pokládce klasických betonových potěrů je hutnění standardně prováděno nedostatečně nebo vůbec a tím dochází k výraznému snížení pevnosti v tlaku a pevnosti tahu za ohybu, a tak je prakticky nevyhnutelné použití armovacích sítí, což se výrazně projeví v celkové ceně, která je nakonec vyšší než cena lité podlahy. Zásadním problémem i tak zůstává vysoké smrštění při zrání až 2,5 mm/m. Potom vzniká v potěru rozdílné napětí, které se při nízkých vrstvách projevuje vznikem trhlin a nejčastěji miskovitou deformací ve formě zvedlých rohů.

Výhody litých podlah v porovnání s tradičním cementovým potěrem jsou nesporné. Pokud máte zájem o konstrukci lité podlahy a hledáte opravdové profesionály v oboru, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit. Máme za sebou mnoho úspěšných realizací lité podlahy v Brně i širokém okolí. O kvalitě naší práce svědčí spousta referencí spokojených zákazníků, které si můžete přečíst na www.NejRemeslnici.cz

Dotazy na výhody litých podlah nebo poptávku nám můžete sdělit na telefonních číslech +420 777 048 054, +420 545 230 301, e-mailem na adrese info@tokarex.cz nebo vyplněním a odesláním elektronické poptávky. Obratem Vám zašleme položkovou cenovou kalkulaci s aktuální cenou pro konkrétní zakázku.

Poptávkový formulář

Osobní údaje

Skladba podlahy


Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů