anhydritové podlahy

Anhydritové podlahy - jsou dnes již standard

Anhydritové podlahy, také nazývané jako anhydritový potěr, se díky svým vlastnostem při současné výstavbě používají stále častěji a při instalaci podlahového topení se stal anhydritový potěr naprostou samozřejmostí. Po aplikaci je v celé tloušťce homogenní, bez nutnosti dalšího hutnění se nevytváří žádné dutiny a topné trubky jsou těsně obklopeny litým potěrem, což zaručuje výborný převod tepla. Další nespornou výhodou anhydritové podlahy je velice nízký koeficient tepelné roztažnosti, díky kterému není třeba dilatovat jednotlivé místnosti či topné okruhy.

Pokládka anhydritové podlahy

Při realizaci používáme anhydritové potěry výrobce MFC - MORFICO s.r.o. Anhydritový potěr se míchá a dopravuje na místo stavby pomocí speciálního aplikačního návěsu Bremat nebo Transmix a na připravený podklad se ukládá pomocí čerpadla integrovaného v návěsu v tekutém stavu. Tento způsob umožňuje velice rychlou pokládku, denní výkon činí až 1000 m2 vylité anhydritové podlahy..

Vzhledem k výhodným vlastnostem litých anhydritových potěrů, narůstá neustále jejich používání při stavbě rodinných domů i garáží a v průmyslové výstavbě. Každý investor ocení vysokou kvalitu úměrnou vynaloženým prostředkům a především časové výhody spojené s použitím lité podlahy s tím, že po vyzrání je možné velmi rychle pokračovat v práci na podlahové ploše.
Anhydritové podlahy jsou pochozí zpravidla po 1 dni, 50% zatížení snesou již po 5 dnech. V případě podlahového topení je možné již po 7 dnech začít anhydritový potěr vysoušet spuštěním topení ve spojení s topnou zkouškou.

Výhody anhydritové podlahy

  • rychlost pokládky
  • vysoká rovinatost
  • ideální pro podlahové topení
  • není zapotřebí dilatačních spár
  • prakticky nulová tepelná roztažnost
  • vysoká pevnost v tlaku za ohybu
  • cenově na úrovni klasických cementových potěrů

Kdy nejsou anhydritové podlahy vhodné

Použitelnost anhydritových podlah má samozřejmě určitá omezení a v níže uvedených případech je třeba se vyhnout lití těchto podlah.

Poskytujeme komplexní služby, anhydritový potěr vám samozřejmě zhotovíme kompletně včetně pokládky izolantu, separační folie a montáže obvodových dilatačních pásů. Ale naopak manuálně zručným zákazníkům, kteří si chtějí provést přípravu izolačního souvrství svépomocí, podáme ochotně veškeré potřebné informace.

Konzultace zdarma

Zdarma poskytnutá telefonická konzultace, prodiskutování konkrétních technických nejasností se zákazníkem přímo na stavbě, zaměření rovinatosti podkladu a vypracování cenové kalkulace je pro nás naprostou samozřejmostí. Orientační ceny anhydritové podlahy najdete v našem ceníku. Naším sídlem je Brno, ale působíme po celé ČR.

Kontaktujte nás

Kontaktovat nás můžete na telefonních číslech +420 777 048 054, +420 545 230 301, e-mailem na adrese info@tokarex.cz, nebo vyplněním a odesláním elektronické poptávky.

Poptávkový formulář

Osobní údaje

Skladba podlahy


Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů