Cementový potěr

Litý cementový potěr lze použít téměř kdekoli v interiéru – od bytů, kanceláří, garáží až po okolí krytých bazénů, které jsou vystaveny trvalému mokrému provozu a proto je nevhodné použití například anhydritových podlah.

Použití cementového potěru

Námi používaný litý cementový potěr MFC Portland 020 od výrobce MFC - MORFICO s.r.o. je určen pro konečné vyrovnávací vrstvy podlah v obytných, občanských i průmyslových objektech s provozním zatížením do 7,5 kN.m-2.

Cementový potěr (betonový potěr) se používá jako podkladní vrstva před pokládkou finálních podlahových krytin, kterou může být jakákoli standardní povrchová krytina. Konstrukce cementové podlahy je velmi vhodná i pro systémy podlahového topení. Litý cementový potěr je totiž v celé své vrstvě homogenní bez dalšího hutnění, a tak zajišťuje skvělou tepelnou vodivost.

Cementový potěr se provádí v rovinatosti ± 2 mm.m-1 a běžně není zapotřebí další vyrovnávací stěrky před pokládkou povrchové krytiny.

Cementový litý potěr MFC Portland 020 - technické parametry

Doporučená síla vrstvy 45 – 65 mm
Pochůznost (v závislosti na realizačních podmínkách) po 1 – 2 dnech
Zatížitelnost (60% konečných pevností, v závislosti na realizačních podmínkách) po 7 dnech
Pevnost v tlaku po 28 dnech min. 20 MPa
Pevnost v tahu za ohybu po 28 dnech min. 5 MPa
Objemová hmotnost po 28 dnech zrání potěru cca 2100 kg/m3
Smrštění 0,5 mm / m
Max. průměr zrn plniva 8 mm
- parametry materiálu v prostředí 23 °C a 50% relativní vlhkosti vzduchu

Kontaktujte nás

Poptávku na litý cementový potěr nebo Vaše dotazy nám můžete sdělit na telefonních číslech +420 777 048 054, +420 545 230 301, e-mailem na adrese info@tokarex.cz nebo vyplněním a odesláním elektronické poptávky. Obratem Vám zašleme položkovou cenovou kalkulaci s aktuální cenou pro konkrétní zakázku. Naším sídlem je Brno, ale působíme po celé ČR.

Poptávkový formulář

Osobní údaje

Skladba podlahy


Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů