Topný anhydritový potěr

Topný anhydritový potěr je pokládán na vrstvu izolantu zabraňující tepelným únikům a tlumící kročejový hluk. Jeho velkou předností je dokonalé obklopení trubek podlahového topení, se zajištěním maximálního přenosu tepla. Tloušťka topné lité podlahy se odvíjí od průměru trubek podlahového topení a plánovaného provozního zatížení.

Podklad

Základní obecné podmínky, které musí splňovat podklad pro topnou anhydritovou podlahu:

Příprava izolačního souvrství pod topný anhydritový potěr

Na připravený podklad se kladou na těsno bez mezer desky izolantu na vazbu. Vzhledem k rozvodům instalací na stávajícím podkladu na většině staveb, je ideální provádět pokládku izolantu ve dvou vrstvách. Tloušťka první vrstvy izolačního souvrství se volí tak, aby po jejím položení došlo k výškovému dorovnání na úroveň rozvodů instalací a vytvořila se rovina, na kterou je možné druhou vrstvu izolantu nebo systémových desek pro podlahové topení pokládat již bez přerušení.

Pokládku vrstev je třeba provést tak, aby se jednotlivé spoje izolačních desek nepřekrývali. Pokud nebudou použity systémové desky pro podlahové topení, musí být izolant překryt separační vrstvou (nejčastěji PE folie). Pokládka folie se provádí celoplošně, ve spojích s překrytím cca 10cm a spoje se slepí. Na všechny svislé konstrukce se po obvodu provede bez přerušení montáž dilatačních pásů o tloušťce 10 mm s navařenou PE folií. Po slepení se separační vrstvou tak vznikne nepropustná vana.

Podrobnější informace Vám ochotně poskytneme na tel. 777 048 054.

Poptávkový formulář

Osobní údaje

Skladba podlahy


Odesláním souhlasím se zpracováním osobních údajů